Realybė tokia – vien tik dializė neužtikrina geros sergančių  lėtiniu inkstų  funkcijos nepakankamu savijautos. Tai labai svarbus, bet ne vienintelis gerą sveikatą garantuojantis  komponentas. Jų yra kur kas daugiau.

Vien tik dializės gerai savijautai negana

„Sveiko žmogaus inkstai veikia 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę. Tad negalima tikėtis, kad esant inkstų nepakankamumui, per savaitę užteks tik maždaug dvylikos valandų dializės, ir puiki savijauta bus garantuota“, – sako „B. Braun“ klinikų tinklo Lietuvoje vyriausioji  nefrologė Gintarė Petrauskaitė.

Taip, gydymas dialize tikrai ne tas pats, kas, pavyzdžiui, operacija. Jei šiuo atveju chirurgas nuveikia pagrindinį darbą, ir pacientas jau gali laukti teigiamų rezultatų, tai dializuojamasis turi ir pats įdėti daug pastangų, jei nori kokybiškai gyventi.

„Norėdamas gerai jaustis pacientas turi ne tik reguliariai atvykti į dializės procedūras, bet ir laikytis specialios dietos, riboti išgeriamų skysčių kiekį, vartoti vaistus“, – primena pašnekovė.

„Dirbame drauge Jūsų sveikatos labui“

Pasak jos, gera dializuojamo paciento savijauta – tai komandinio darbo rezultatas. O šios komandos nariai: pats pacientas, gydytojas nefrologas, slaugytojai. Pacientui reguliariai atliekami kraujo tyrimai ir atsižvelgiant į jų rezultatus koreguojami hemodializės rodikliai, dieta, skiriami vaistai. Personalas visada pasiruošęs patarti ir padėti, bet pats pacientas turi visų šių rekomendacijų ir patarimų laikytis. Priešingu atveju ir tyrimų rezultatai bus prasti, ir paciento savijauta bei gyvenimo kokybė netenkins nei jo paties, nei jo savijautą vertinančių medikų.

„Labai svarbu edukuoti pacientą, paaiškinti jam, kodėl svarbu laikytis gydytojo nurodymų ir kaip tai daryti“, – pabrėžia G. Petrauskaitė.

Tuo tikslu nauji „B. Braun Avitum“ klinikų pacientai turi praeiti taip vadinamą „90 dienų kelią“. Tai speciali programa, kurios tikslas – padėti lėtiniu  inkstų funkcijos nepakankamu susirgusiam žmogui kuo greičiau prisitaikyti prie naujos realybės, suteikti kuo daugiau žinių ir apie pačią dializę, ir  apie kitas priemones, padedančias užtikrinti kuo geresnę savijautą.

„Labai norėčiau, kad kiekvienas pacientas aiškiai suprastų – mes su Jumis drauge dirbame Jūsų sveikatos labui“, – primena gydytoja nefrologė.