Daugiau kaip du dešimtmečius Vilniuje Žolyno gatvėje veikusi dializės klinika perkelta į Šiaurės miestelio teritoriją – pacientai laukiami P. Lukšio gatvėje duris atvėrusiame moderniame dializės centre.

„Žolyno klinika tiesiog „išaugo“ savo patalpas: per pandemiją priėmėme daug pacientų iš ligoninių, ir jau pradėjo nebeužtekti visiems vietų. Be to ši gydymo įstaiga veikė antrame aukšte, o tai buvo nepatogu pacientams, turintiems negalią. Tad ieškojome patalpų, kurios būtų erdvios, pirmame aukšte, lengvai pasiekiamos ir sunkiau vaikštantiems ar visai nevaikštantiems pacientams. Taip atsidūrėme P. Lukšio gatvėje, ir dabar Žolyno dializės klinika vadinasi B. Braun Lukšio dializės klinika“, – komentavo permainų būtinybę UAB „B. Braun Avitum“ generalinė direktorė Rasa Narkienė.

Drauge su medikais persikėlė ir visi pacientai

Žolyno gatvėje veikusi klinika buvo pirmoji privati dializės klinika Vilniuje, veiklą pradėjusi 2001 metais. 2008 metais klinika buvo prijungta prie „B. Braun“ klinikų tinklo ir tapo viena iš septynių tuo metu Lietuvoje veikusių „B. Braun“ dializės klinikų.

„Į naująją kliniką P. Lukšio gatvėje persikėlė visa profesionali Žolyno klinikos medikų komanda: gydytojai, slaugytojos, slaugytojų padėjėjos ir medicininės aparatūros inžinierius. Klinikoje pacientais ir medicininės aparatūros priežiūra dabar rūpinasi dvidešimties kvalifikuotų specialistų komanda. Klinikoje įrengtos 23 dializės vietos, dirbsime dviem ir trimis pamainomis, kad darbingi pacientai galėtų atvykti dializei po darbo“, – kalbėjo gydytoja nefrologė Sigita Kazakevičienė, UAB „B. Braun Avitum“ Vilniaus regiono vadovė.

Pašnekovė pasidžiaugė, kad drauge su medikais į Lukšio kliniką persikėlė ir visi pacientai, kuriems, pasirodo, medikų profesionalumas, patirtis svarbiau nei klinikos vieta. Beje, perėjo ir pacientė, Žolyno gatvės dializės klinikoje pradėjusi lankytis tik ją atidarius – 2001 metais.

Sumontuota nauja, moderni įranga

Klinika ne tik pakeitė vietą, bet ir visiškai atsinaujino – naujose patalpose sumontuota ir visa nauja medicininė įranga: naujos kartos kompanijos „B. Braun“ dializės aparatai, įrengta moderni ir technologiškai pažangi dvigubos osmozės vandens valymo sistema „Aqua Boss“ su karštos dezinfekcijos mazgu, šiuolaikiška centrinio koncentrato maišymo ir tiekimo sistema „ECOMix“.

„Ši klinika – vienintelė Lietuvoje, kurioje instaliuota „B. Braun“ dviejų lygių vandens valymo sistema, garantuojanti ypač švarų vandenį. Atvirkštinė osmozė yra viena iš pažangiausių technologijų, kuri vandenį išvalo beveik nuo bet kokių gamtoje esančių priemaišų. Be to, ši sistema įrangos gedimo atveju užtikrina nenutrūkstamą vandens tiekimą“, – pasakojo apie naujosios klinikos įrangą Juozas Jakubka, UAB „B. Braun Avitum“ medicininės technikos inžinierius.

Moderni įranga draugiška ne tik pacientams, bet ir aplinkai. Pavyzdžiui, sistema „ECOMix“ leidžia dializei reikalingą koncentratą ruošti vietoje ir tam naudoti vietos vandenį, nereikia jau paruošto koncentrato plastikinėje taroje vežti iš Vokietijos.

Pasak S. Kazakevičienės, naujoji klinika šiuolaikiška ne tik savo įranga.

„Į ją patogu atvažiuoti viešuoju transportu, taip pat yra automobilių stovėjimo aikštelė atvykusiems savo automobiliu. Pastato viduje – erdvios pacientų rūbinės, laukimo erdvės, patogios personalo darbo sąlygos“, – vardijo naujos klinikos privalumus pašnekovė.

Nuotraukose – naujojoje klinikoje.