Baigiantis metams UAB „B. Braun Avitum“ darbuotojai rinkosi į įmonės renginį – aptarti metų rezultatus, pasisemti naujų patirčių, pabendrauti su kolegomis ir pasveikinti darbščiausius.

„B. Braun Avitum“ padaliniai išsisklaidę visoje Lietuvoje, tikrai ne dažnai tenka pasimatyti, pabendrauti su kolegomis, tad bendras renginys – puiki proga susitikti akis į akį, gyvai, o ne žvelgiant į kompiuterio ekraną.

„Pastarieji metai mums, kaip ir visiems Lietuvos žmonėms, buvo nelengvi: pandemija, karas Ukrainoje (turime pacientų ir iš šios šalies) apsunkino mūsų darbą, jei ne tiesiogiai, tai emociškai. Tad norėjosi surengti žmonėms šventę – padėkoti už jų atsidavimą, už jų darbą, pakviesti visus pakeisti aplinką, pabendrauti, pasisemti naujų patirčių“, – kalbėjo bendrovės direktorė Rasa Narkienė.

Žvilgsnis iš skirtingų perspektyvų

Renginys prasidėjo MO muziejuje edukaciniu užsiėmimu „Skirtingos perspektyvos“. „B. Braun Avitum“ darbuotojai sulaukia labai skirtingų pacientų, dažnai tenka bandyti pažvelgti į situaciją jų akimis, pamatyti problemą iš jų perspektyvos, tad ši edukacinė tema pasirinkta tikrai ne atsitiktinai.

„Visi mes pasaulį matome skirtingai. Bet lygiai taip pat visi turime išmokti priimti tuos skirtingumus. Vizualinio mąstymo strategija paremto užsiėmimo metu tyrinėjami skirtingi žmonių matymai ir perspektyvos į tą patį reiškinį ar meno kūrinį. Kokią įtaką šios skirtingos perspektyvos bei jų (ne)priėmimas turi mūsų abipusiam susikalbėjimui ir bendradarbiavimui?“, – taip šią programą pristato jos kūrėjai.

Iš tiesų – žvelgdami į tą patį paveikslą matome skirtingus dalykus, tas pats meno kūrinys sukelia skirtingų jausmų ir emocijų, kaip ir kasdienybėje ta pati situacija iššaukia nevienodas dalyvių reakcijas. Dabar, bent jau kurį laiką, išgirdę visiškai kitokią nei mūsų kolegos ar paciento nuomonę, bandysime prisiminti šias patirtis – o gal vertėtų pabandyti pažvelgti jo akimis, išgirsti jo argumentus ir lūkesčius.

Visi paliekame savo pėdsaką kompanijoje

Po šio edukacinio užsiėmimų mūsų laukė M. Mažvydo nacionalinė biblioteka ir lektoriaus Ugniaus Savicko paskaita apie kritinį mąstymą. Tema, aktuali ir darbe, ir kasdieniame gyvenime, kai tenka priimti sprendimus, įvertinti, kurią pusę palaikyti, kaip priimti pokyčius. Kelios atrodytų paprastos, bet neretai pamirštamos taisyklės: įvertinti, kiek patikimas informacijos šaltinis, siekti maksimaliai išklausyti abiejų pusių argumentus, pasverti visus „už“ ir „prieš“.

Po paskaitų ir užsiėmimų laukė maloniausia dalis – šauniausių kolegų apdovanojimai. Buvo įvertinti darbščiausi, iniciatyviausi ar kitaip nusipelnę kolegos. Bet iš tiesų svarbūs ne tik jie, įmonei svarbus kiekvienas darbuotojas, kiekvieno indėlis – didžiulis, nepaisant, kokios būtų jo pareigos. Kaip renginio pabaigoje kiekvienas simboliškai palikome spalvotą savo delno atspaudą lape, taip kiekvienas paliekame savo pėdsaką kompanijoje. Ir kaip bendras paveikslas be kažkurio delno atspaudo atrodytų kiek kitaip, taip ir „B. Braun Avitum“ be kiekvieno iš darbuotojų būtų šiek tiek kitokia bendrovė.