Balandžio pabaigoje Portugalijoje, Porto mieste vyko 13 – asis Tarptautinis Kraujagyslinių jungčių asociacijos kongresas, kuriame pristatytas Kauno nefrologų atliktas tyrimas apie pacientų gyvenimo kokybės pokyčius turint vienokią ar kitokią kraujagyslinę jungtį.

Į kongresą suvažiavo gausus būrys kraujagyslių chirurgų, invazinių radiologų, nefrologų ir hemodializės centruose dirbančių slaugytojų. Į šį kas dveji metus vystantį tarptautinį kongresą susirenka specialistai, kurių pastangomis yra užtikrinamas kokybiškas kraujagyslinių jungčių dializuojamiems pacientams formavimas, operatyvi komplikacijų diagnostika ir šiuolaikiškas jų gydymas.

Renginyje tradiciškai dalyvavo ir gausus būrys Lietuvos specialistų (chirurgai, nefrologai, invazinis  radiologas), tarp jų  – ir LSMU ligoninės Kauno klinikų Nefrologijos klinikos gydytoja nefrologė, „B. Braun Avitum“ Kauno krašto vyriausioji nefrologė Sondra Kybartienė–Mačiulaitė. Šiais metais Kauno nefrologai ne tik klausėsi paskaitų, tačiau ir pristatė stendinį pranešimą apie pacientų gyvenimo kokybės pokyčius turint vienokią ar kitokią kraujagyslinę jungtį. Atliktame tyrime dalyvavo ir nemažai Kauno regiono „B. Braun Avitum“ centruose gydomų pacientų.

Tyrimas parodė, kad  arterioveninės jungtys, suformuotos žaste, lemia geresnę bendrą pacientų savijautą, tačiau neturi reikšmės paciento emocinei būklei bei darbingumui. Praėjus metams po jungties suformavimo (arterioveninės jungties operacijos ar centrinės venos kateterio implantavimo) paciento gyvenimo kokybė labai pagerėdavo, ir pacientai jau nebenorėdavo kitos rūšies kraujagyslinės prieigos. Tuo tarpu pirmaisiais metais pacientai neretai manydavo, kad kita jungtis jiems mažiau komplikuotų gyvenimo kokybę. Pagrindinė priežastis, dėl kurios pacientai pageidauja kitos rūšies jungties, – skausmas ir mažas socialinis aktyvumas.

„Žinojimas, kaip jaučiasi ir kokiomis nuotaikomis gyvena dializuojami pacientai, padės mūsų gydytojams ir slaugytojoms geriau suprasti jų lūkesčius ir užtikrinti optimalią gydymo kokybę“, – komentuoja tyrimo rezultatus  „B. Braun Avitum“  Kauno krašto vyriausioji nefrologė S. Kybartienė–Mačiulaitė.

Gydytoja S. Kybartienė–Mačiulaitė prie stendinio pranešimo.

 

Asmeninio albumo nuotr.