Daugeliui pacientų didžiausiu iššūkiu tampa susidėlioti naują dienotvarkę, kurioje reikia rasti laiko hemodializės procedūroms, vizitams pas gydytojus.
Atsiradusių pokyčių integravimui į kasdieninę rutiną reikia tik šiek tiek lankstumo ir laiko planavimo įgūdžių. Pradėti geriausiai nuo savaitės plano sudarymo. Jame šalia Jūsų profesijai, pomėgiams ir asmeniniam gyvenimui skirto laiko atsiras dializės procedūros ir vizitai pas gydytojus. Tai padės Jums visur suspėti ir nepamiršti paskirtų procedūrų bei vizitų. Po kurio laiko Jūs priprasite prie naujos rutinos – atrodys, jog taip buvo visada.

Naudojantis šiuolaikinės medicinos ir dializės metodais vis lengviau išsaugoti savo asmeninę laisvę planuojant kasdienę veiklą.

Inkstų nepakankamumas neturi jokios įtakos Jūsų vairavimui. Vis dėlto, jeigu Jus kamuoja širdies ligos, regėjimo problemos ar po dializės procedūros jaučiatės prastai, pasikonsultuokite su gydytoju.

Visi puikiai žino, jog rūkymas didina riziką susirgti plaučių ar širdies ligomis, yra didžiulė našta Jūsų kraujagyslėms bei širdžiai. Tyrimai parodė, jog rūkymas kenkia ir inkstams. Pradėję dializės procedūras turėtumėte mesti rūkyti.

Dauguma pacientų, sergančių inkstų nepakankamumo ligomis, dirba. Aptarę su darbdaviu visus rūpimus klausimus ir gavę gydytojo leidimą, galite tęsti darbus. Gydytojas, atsižvelgdamas į tai, suplanuos patogų dializės procedūrų tvarkaraštį.

Intymumas – tai ne tik lytiniai santykiai, bet ir jausmai, bendravimas, santykių kūrimas. Inkstų ligos kartais sukelia fizinių ir emocinių pokyčių, kurie gali sumažinti lytinį potraukį bei pajėgumą. Pacientai, kuriems diagnozuota galutinė inkstų nepakankamumo stadija, gali jaustis pavargę po hemodializės procedūros. Vyrai dėl inkstų ligų gali pajusti hormonų pokyčius, kurie veikia lytinį potraukį.

Dėl visų šių problemų drąsiai kreipkitės į gydytoją ir jis suteiks Jums tinkamą pagalbą arba rekomenduos, kur kreiptis konusltacijos.

Kiekvienam žmogui reikia poilsio. Inkstų nepakankamumu sergantys pacientai – ne išimtis. Dializuojamų pacientų kelionės reikalauja daugiau planavimo, tad paskutinės minutės bilietai nėra tinkamas pasirinkimas. Planuodami atostogas ar dalykinę kelionę, paprašykite medicinos personalo, kad Jums pagelbėtų susitarti dėl dializės procedūrų pasirinktoje šalyje. Jūsų gydytojas mielai padės suplanuoti dializės procedūras „B. Braun“ dializės centruose kitose šalyse, paruoš reikalingus medicininius išrašus ir padės išsiaiškinti, kokius dokumentus reikia turėti su savimi nuvykus į sutartą kliniką. „B. Braun“ dializės klinikų sąrašą rasite čia.